Değerli P4P Türkiye üyeleri ve Yönetim Kurulu,

Her yılsonu olduğu gibi geride bıraktığımız yılın değerlendirmesini geleceğe ait hedeflerimizi sizler ile paylaşmak istedim.

Öncelikle 2014 yılında da bizi yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen tüm üye ve masa futbolu severlere teşekkür ediyorum.Geçtiğimiz yılın başında koyduğumuz ve tamamlamak için ekip olarak büyük çaba verdiğimiz hedeflerimizin tamamını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu anlamda 2014 yılı P4P Türkiye olarak mutlu ve huzurlu geçirdiğimiz bir yıl oldu. Bu hedeflerin üzerinde detaylı bir şekilde durmayacağım. Bir önceki yıla ait yazımızda bu hedeflerimiz mevcut. Ancak birkaç konu üzerinde durmak istiyorum.

Kamera ve diğer kamera donanımlarının satın alımının yapılmasına paralel olarak yeni youtube ve Google+ kanallarımızın devreye alınması çok önemliydi. Ülkemizdeki masa futbolunun gelişimini, yasaklı durumunu ve turnuvalarımıza ait görüntüleri artık tüm dünya ile paylaşabiliyoruz. Resmi olmasa bile global bir çatı altına girmemiz ve bu kanalları etkin bir şekilde kullanmamız bizi her anlamda daha da prestijli bir hale getirecektir.  Bu anlamda geçtiğimiz yılın en faydalı gelişimini bu olarak görüyorum. Ancak bu görüntüler ve gelişmeler oyuncular olmadan hiçbir anlam ifade etmiyor. 2014 yılında birçok oyuncuda görülen mükemmel gelişim ve ilerleme sadece kulübümüz için değil ülke masa futbolunun dünyada da tanınması ve saygı görmesi adına çok önemli. Azim ve istek ile çalışmalarına aralıksız devam eden tüm oyuncuları kutluyorum. Önümüzdeki yıl eğitim ve röportaj içerikli bazı çalışmalar da yapıp kanalımızda yayımlamayı düşünüyoruz. Ancak öncelikle P4P Türkiye tanıtımı adı altında bir çalışma yapmamız çok önemli. Bu çalışma Türkçe ama İngilizce alt yazılı olarak hazırlanmalı. Bunun yanında, şu anda sadece final maçlarını kayıt altına alabiliyoruz. Bu kayıtlardan önce oyuncularımızı bu sporun güzelliklerini ve teknik tarafını ön plana çıkaran oyunlar çıkarmaları için uyarıyoruz. Bunun önemine daha önce de değinmiştim. Önümüzdeki yıl yeni alınacak donanımlar ile yarı final maçlarını da kayıt altına almak niyetindeyiz.

Bu yıl sonunda da oyuncu statülerinde değişiklikler olacak. Amatörlüğe geçen yeni oyuncular ile birlikte bu statüdeki oyuncu sayısı artacak. Geçen yıl gerçekleştirmek için çaba gösterdiğimiz birden fazla kategoride turnuva yapabilme arzusunu halen taşıyoruz. Hem açık hem de amatör kategorilerinde turnuvalara yapmak için sadece oyuncu yeterli olmuyor. Masa sayımızın da artması gerekiyor. Masa sayısının artması mümkün olsa bile mekânımızda bu masaları bir araya getirebilmemiz için yeterli bir alana ihtiyaç duyuluyor. Bu konu ile ilgili de birçok öneri ve paylaşım dikkate alınıyor. Çalışmalarımız devam ediyor.

Anlaşılacağı gibi P4P Türkiye Masa Futbolu Spor Kulübü 2015 yılında da var olan uygulamalarını geliştirmeye ve yeni hedefler koymaya devam ediyor. Elbette bu çalışmaları siz üyelerimizin ve masa futbolu severlerin maddi ve manevi desteği ile yapacağız.

“Yasak” ile ilgili çalışmalara ara vermiş gibi gözükebiliriz. Ancak resmi ve hukuksal olarak yapmamız gereken tüm makamlara gerekli başvurular ve bilgilendirmeler yapıldı. Bunun daha da üzerine ancak resmi olmayan yolları kullanarak çıkabiliriz. Biz resmi olmayan yöntemler yerine yukarıda da bahsettiğim haber, röportaj ve tanıtım çalışmalarımız ile sosyal medya üzerinde (youtube, twiter, Google+, facebook, instagram vb…) farkındalık yaratmaya çalışacağız. Bunun için birkaç donanım dışında tüm donanımlara sahibiz.

Bayanlar kategorisinin açılması ve klasmanının oluşması haricinde bir daha resmi bir etkinlik yapamadık. Bunların sebeplerini ve nedenlerini biliyoruz. Çok ciddi gelişmeler olmadıkça da bu kategoride bir gelişme olacağını düşünmüyorum. Umarım bu oyun onlar tarafından da sahiplenilir. Çünkü onlarla bu oyun çok daha güzel ve eğlenceli…

Bildiğiniz gibi kulübümüzün tek geliri yıllık üyelik aidatları. Her bir yeni üye bizi daha da güçlendirecek ve istediğimiz seviyeye daha hızlı bir şekilde gelmemizi sağlayacak. Bu konuda tüm üyelerimize de bu oyunu tanıtmak, sevdirmek ve aramıza dâhil etmek kalıyor. Oyuncu için Oyuncu sloganı bu yüzden bizim için çok önemli. Bunun yanında birçok değerli üyemizin yapmış olduğu hibe, hizmet ve destek de unutulmamalı. Masa futboluna gönül veren bu arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ederiz.

Yüksek seviyeli oyuncuların antrenman partneri olarak yeni oyuncular tercih etmesi ve yeni oyuncular ile hem antrenman hem de eğitim yapması çok faydalı olacak. Ayrıca, yeni oyuncuların çekinmeden her konuda soru sormaları, öğrenme istekleri göstermeleri onlar için de çok faydalı olacaktır. Bu hem oyuncu kazanımı hem de öğretilerin daha geniş kitlelere taşınarak bilinilirliği arttırması anlamına gelir.

Tüm bu konulara vereceğiniz önem ve dikkat için önceden teşekkür ederim. Yeni yılda tüm dileklerininiz gerçekleşmesi dileğim.

Saygılarımla,

P4P Türkiye Uluslararası Masa Futbolu Kulübü
Sekreter
Mehmet Özcan