Değerli sporcularımız/üyelerimiz ve takipçilerimiz,

06 Haziran 2010’da Pazar Sabah’ta çıkan ilk haberle başlayan zorlu davamız/mücadelemizde ülke olarak mutlu sona ulaştık. 13 Ocak 2016 sabahı Anayasa mahkemesinin kararı ile langırt oynamak artık serbest, ülkemizde 1968 yılından beri devam eden esaret bitti ve biz camia olarak özgür bir güne başladık.

Bu zorlu davaya başladığımız 02 Şubat 2009 tarihinden beri teşekkür etmek istediğim bazı isimler var. Özellikle medyada yaptığımız çalışmaların ateşini yakmamıza, yaptığı ilk haber ve devamında yaptığı haberlerle yardımcı olan ve desteğini esirgemeyen dönemin Sabah Gazetesi spor yazarı Emir Somer’e sonsuz ve sonsuz teşekkürler. Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç’a camia olarak bize verdiği destek için teşekkürler Hıncal abi teşekkürler. Ntv Spor’da Spor Aşkı programı için desteğini bizden esirgemeyen dönemin editörü Mustafa Ersoy’ a ve tüm Spor Aşkı ekibine teşekkürler. Cnn Türk kanalında Ana Haber bültenleri/ kendimizi anlatma şansı yakaladığımız programlar için desteğini bizden esirgemeyen Cansel Poyraz hanımefendiye ve tüm ekibine teşekkürler. TRT1 ve TRT haber kanalları, tüm ana haber bülteni ekibi arkadaşlara; TRT Radyo 1 Kıyıdan Köşeden programı Sanem Turgut ve tüm ekibe sonsuz teşekkürler. TV8 kanalı Böyle bir şey var mı programı Cengiz Semercioğlu’ na ve tüm ekibine teşekkürler. Lig Tv’ye / Habertürk’e ve unuttuğumuz diğer tüm haber yaptığımız arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Hep beraber bir sürece ve tarihe tanıklık ettik. Destekleriniz sayenizde mutlu sona ulaştık sağolun varolun.Medya sponsorumuz Ajans Spor’a, Mekan sponsorumuz Time Out Bowling salonuna, yöneticilerine ve tüm ekibine sonsuz teşekkürler. Bowling Milli Takımlar antrenörü Recep Çınar abimize buradan selamlar ve sevgilerimizi gönderiyoruz. Hep destek sürekli teknik destek, akıl hocamız Recep abimize sonsuz teşekkürler. Yola çıktığımızda yanımızda olup destek olan çocukluk arkadaşlarımız Murat Çolak ve Mustafa Ata’ya, yola çıktığımız andan şu ana kadar ”beni hiç yalnız bırakmayan çocukluk arkadaşım/kardeşim” P4P Türkiye Uluslararası Masa Futbolu Kulübü Genel Sekreteri Mehmet Özcan’a sonsuz teşekkürler. Ayrıca P4P Türkiye Yönetim Kurulu üyeleri, Cüneyt Çelik/ Sinan Tok/ Cihan Tok/ Mehmet Can Seyhan’a verdikleri destekten ötürü şükranlarımı sunuyor teşekkür ediyorum. Tabii ki tüm sporcularımız, üyelerimiz ve takipçilerimiz hepinize sonsuz teşekkürler sağ olun var olun…

2015 yılı P4P Türkiye Pro turnuvalara ara verdiğimiz bir yıl oldu. Tüm enerjimizi, yeni oyuncu ve altyapı eksiklerimizi tamamlamaya verdik. Kulüp ve antrenman merkezimizin eksikliklerini büyük ölçüde tamamladık. P4P organizasyonları için hedefleri olan oyuncularımız için P4P Türkiye resmi turnuva masamız Ottoman New’in iyileştirme çalıştırmaları yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Ayrıca yıl içinde Time Out Bowling salonunun bize özel tahsis ettiği kulüp ve antrenman merkezimizde spor masalarımızın sistemini değiştirdik. Artık tüm masalarımız 1 TL olmadan serbest/parasız çalışıyor. Bu yeni düzenlemeden sonra sporcularımızın teknik ve mental olarak gelişiminin hızlanacağından eminiz. Ayrıca antrenman merkezimize, ITSF organizasyonları hedefleyen sporcularımız için de 2 adet ITSF onaylı turnuva masası (Garlando Master ITSF ve Roberto Sport Kombat ITSF) konuldu. 2016 yılında antrenman merkezimizde farklı turnuva masalarını da sporcularımızın kullanımına sunacağız. 2015 yılında ara verdiğimiz Pro turnuvalara 2016 yılında başlıyoruz. Yıl içinde 2 veya 3 adet Pro turnuva organizasyonu yapmak en büyük hedeflerimiz arasında. Basic turnuvaların takvimini de bildiğiniz gibi 1 yıllık yayınladık. 2016 yılına yeni kurumsal web sitelerimizi (p4pturkiye.com – istanbulfoosballclub.com) faaliyete alarak başladık. Artık bu web siteleri üzerinden bizi takip edebileceksiniz. Sosyal hesaplarımızda da çalışmalarımıza tam gaz devam edeceğiz. Masa futbolu ile ilgili dünyada uluslararası organizasyonların Klasman çalışmaları ile eş zamanlı kendi klasman çalışmalarımızı ve iyileştirme çalışmalarını da 2016 yılı başı itibariyle bitirmiş bulunmaktayız. Klasman ile ilgili düzenlemelerimizi web sitelerimizde, Klasman bölümünden öğrenebilecek ve takip edebileceksiniz.

2016 yılında tüm sporcularımız, üyelerimiz ve langırtseverlerin organizasyonlarımıza/ kulübümüze vereceği destek ile önümüzdeki süreçte çok daha büyük projelere imza atabiliriz. Özgürlük ve langırt/ masa futbolu ile dolu günler temenni ederim.

P4P Türkiye Uluslararası Masa Futbolu Kulübü
Başkan
Tarkan Yurduneri