Değerli P4P Türkiye üyeleri ve Yönetim Kurulu,

Her yıl sonu olduğu gibi geride bıraktığımız yılın değerlendirmesini, geleceğe ait hedeflerimizi sizler ile paylaşmak istedik. Öncelikle 2016 yılında da bizi yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen tüm üye ve masa futbolu severlere teşekkür ediyoruz.

Geride bırakacağımız yıl hem ülkemiz hem de masa futbolumuz için karanlık bir yıl oldu. Öncelikle ülkemizin şu anda bulunduğu durumun düzelmesi en büyük temennimiz. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece bu durumu mutlaka aşacağız. Bu birlik ve beraberliğimizi masa futbolunda da görüyoruz. İstanbul, İzmir ve diğer illerdeki masa futbolu tutkunları artık daha sık bir araya geliyor ve büyüyor. Bu büyüme ile birlikte masa futbolunun tanımı, eğitimsel teknik ve taktik bilgilerin paylaşılması ülkemizin konumunu hızla yukarı çıkarıyor. Bu olumlu gelişmelerin yanında ayrışmalar da oluyor. Camia kendi içine bir virüs veya parazit gibi sızan oluşum ve kişileri kendi bünyesinden atıyor ve temizleniyor. Temizlendikçe daha da gücü artıyor ve tecrübe kazanıyor. Özellikle İstanbul ve İzmir deki arkadaşlarımız kendi çizgilerini ve statülerini net bir şekilde belli ediyor ve birbirlerine destek oluyorlar. Oluşan bu gücün ve dayanışmanın arasındaki iletişim ve bilgi paylaşımı arttıkça olumsuzluklardan çok daha kolay ve kayıpsız çıkıyoruz. Özellikle bu birlikteliğin önümüzdeki yılda da artarak devam etmesi en büyük temennimiz.

P4P Türkiye olarak 2016 yılı beklentilerimizin çok altında bir yıl oldu. Önceden planladığımız birçok proje ve organizasyonu gerçekleştirmeyi başaramadık. Bu yıl sadece “Basic” turnuvalara ve yeni oyuncular kazanmaya ağırlık verdik. Hedeflerimizden uzaklaşmamızın sebeplerini yıl içinde düzenlediğimiz Yönetim Kurulu toplantıları ile tespit ettik. Bu projeleri önümüzdeki yıl gerçekleştirmek ama bunu yaparken standartlarımızdan ödün vermemek yeni yılın hedeflerinden olacak.
P4P Türkiye olarak 2016 yılında iyi işler de yaptık. Öncelikle kurumsal web sitemizi hayata geçirdik. Artık bu site üzerinden tüm organizasyon, turnuva, klasman, kulüp haberleri ve bunun gibi tüm bilgileri paylaşabileceğiz.
Turnuva maçlarımıza ait videoları yayımladığımız youtube, facebook, instagram, twiter gibi sosyal platformlarımızı tamamladık ve yetkilileri belirlenerek hayata geçirdik. Özellikle yeni Video kayıtlarımızın birden çok kamera ile farklı açılardan kayda alınması ortaya harika görüntüler çıkardı. Bu konularda emeği geçen iletişim ve turnuva koordinatörlerimiz Melih Yüzer ve Mehmet Tütüncü’ye emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Lütfen kanallarımızı takip etmeyi unutmayın!
Basic turnuva ve klasman sistemini tamamlayarak kullanıma aldık. Bu sayede Pro turnuvalarımıza katılamayan oyuncularımızın bu turnuvalara iştiraklerini sağladık. Bu tip turnuvaları farklı lokasyonlarda yaparak farklı oyunculara erişebildik. İstanbul içinde bu tip organizasyonlarımız yeni yılda da devam edecek. Bu eğlenceli turnuvalara katılmanızı öneririz.
Yurt dışı organizasyonlarda sıklıkla tercih edilen, oyun karakteri ve stratejisi farklı olan “Fireball” masasının teminini sağladık. Bu konuda üyemiz İsmail beye katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Bu masanın temini ile birlikte Ottoman(NEW), Garlando, Roberto Combat ve Fireball olmak üzere masa çeşidimizi arttırdık. Bunun faydalarını yurt içi ve dışı organizasyonlarda görmeye başladık. Kulüp oyuncularımızın yurt dışında aldığı başarılar ile gururlandık.

Önümüzdeki sene P4P Almanya’nın her yıl düzenlediği Avrupa ve Dünya şampiyonasına P4P Türkiye olarak katılmak arzusundayız. Bu konuda yıl içinde yapılacak toplantılar ile bireysel ve ülkeler arası kategorilere katılacak takımları ve maliyetleri oluşturmak için çalışacağız. P4P Türkiye ve İstanbul Foosball Kulübü olarak bu tecrübeyi, heyecanı yaşamak ve aktarmak için elimizden geleni yapacağız. Bu konuda Almanya’da yaşayan oyuncularımızdan da faydalanacağız.
Yeni yılda ayrıca eğitim ve röportaj içerikli bazı çalışmalar da yapıp kanalımızda yayımlamayı düşünüyoruz. Bunlardan önce P4P Türkiye tanıtımı adı altında bir çalışma yapmamız çok önemli.
Anlaşılacağı gibi P4P Türkiye Uluslararası Masa Futbolu Kulübü yeni yılda da var olan uygulamalarını geliştirmeye ve yeni hedefler koymaya devam ediyor. Elbette bu çalışmaları siz üyelerimizin ve masa futbolu severlerin maddi ve manevi desteği ile yapacağız.

Bildiğiniz gibi kulübümüzün tek geliri üyelik aidatları. Her bir yeni üye bizi daha da güçlendirecek ve istediğimiz seviyeye daha hızlı bir şekilde gelmemizi sağlayacak. Bu konuda tüm üyelerimize de bu oyunu tanıtmak, sevdirmek ve aramıza dâhil etmek kalıyor. Oyuncu için Oyuncu sloganı bu yüzden bizim için çok önemli. Bunun yanında birçok değerli üyemizin yapmış olduğu hibe, hizmet ve destek de unutulmamalı. Masa futboluna gönül veren bu arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ederiz.

Yüksek seviyeli oyuncuların antrenman partneri olarak yeni oyuncular tercih etmesi ve yeni oyuncular ile hem antrenman hem de eğitim yapması çok faydalı olacak. Ayrıca, yeni oyuncuların çekinmeden her konuda soru sormaları, öğrenme istekleri göstermeleri onlar için de çok faydalı olacaktır. Bu hem oyuncu kazanımı hem de öğretilerin daha geniş kitlelere taşınarak bilinilirliği arttırması anlamına gelir.

Tüm bu konulara vereceğiniz önem ve dikkat için önceden teşekkür ederiz. Yeni yılda tüm dileklerinizin gerçekleşmesi dileğimiz.

Saygılarımızla,

P4P Türkiye Uluslararası Masa Futbolu Kulübü
Sekreter               / Başkan
Mehmet ÖZCAN / Tarkan YURDUNERİ