Değerli Players Türkiye üyeleri ve Yönetim Kurulu,

Geride bıraktığımız yılın değerlendirmesini, geleceğe ait hedeflerimizi sizler ile paylaşmak istedik. Öncelikle 2017 yılında da bizi yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen tüm üye ve masa futbolu severlere teşekkür ediyoruz.

Bir önceki yılda olduğu gibi bu yılda da hem ülkemiz hem de masa futbolu için çok bulutlu bir hava hakimdi. Yeni bir yüzyılı yeni bir düzen ile yönetmek isteyenler ile eski düzenin devam etmesini isteyen üst aklın rekabeti tüm dünyayı etkilediği gibi bizleri de doğrudan etkiledi ve etkilemeye bir süre daha devam edecek. Bu zorlu sürecin bir an önce bitmesi en büyük temennimiz. Birlik ve beraberlik içinde bu süreci atlatacağımızdan eminiz.
Ülkemiz masa futbolu ise bu zorlu sürece rağmen gerilemedi. Ancak ileri de gidemedi. Her şeye rağmen gelişimin korunması ve organizasyonların devam etmesi başarıldı. Bu gelişmenin korunmasında emeği geçen tüm oluşum ve masa futbolu severlere teşekkür ediyoruz.
Players Türkiye olarak bizim için 2017 yılı; nihai hedeflerimizin ve organizasyon yapımızın pekiştiği, serpildiği ve seviye atladığı bir yıl oldu. Uluslararası bir organizasyon ve masa futbolu kulübü olarak bizi bağlayan, yavaşlatan ve kısıtlayan yüklerimizden sıyrılmayı başardık. Bunların en önemlisi ise yerel olmaktan çıkıp genel olmaya geçmemiz oldu. Uluslararası bir organizasyon olmamızdan dolayı bu, gerekiyordu. Hayatın akışı da buna destek verdi. Bu ivmelenmenin ilk meyvesini, 29-30 Nisan 2017 tarihinde Kağıthane Belediyesi ile birlikte “ÜNİVERSİTELER ARASI LANGIRT ŞAMPİYONASI” organizasyonuna imza atarak aldık. Başarılı bir organizasyonun ardından aldığımız geri dönüşler bizi çok heyecanlandırdı ve gururlandırdı. Ülkemizde ilk defa bir spor salonunda ve 12 masa ile gerçekleştirilen turnuvada ödül töreni ve yapılan şovlar görülmeye değerdi. Bu konuda bize destek veren tüm partner ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz.
1 ay gibi kısa bir sürede hazırlandığımız bu organizasyon bize bazı eksikliklerimizi de hatırlattı: Ekip sayımız, yönetim kadromuz, hiyerarşik yapı ve iletişim… Bu konular ile ilgili de çalışmalarımıza hız verdik. Sık sık yapılan yönetim kurulu toplantıları, turnuva-organizasyon simülasyon çalışmaları, testler ve Ar-Ge çalışmaları ile bu yılı tamamladık. Bu süre içinde yeni organizasyon taleplerini geri çevirmek zorunda kaldık. Öncelikle iç yapımızın son haline gelmesi gerekiyordu. Bu konuda gerekli açıklamaları partnerlerimize ve sponsorlara ileterek erteledik.
Yönetimde çok istediğimiz ve hayal ettiğimiz radikal bir karara imza attık. “LANGIRTTA KADIN ELİ” projemizi hayata geçirmek için çalışmalara başladık. Bu proje kapsamında ilk adımlarımızı da 1 Aralık 2017 tarihinde yeni üyelerle bir araya gelinen yönetim kurulu toplantımızda attık. Yönetimde de kadınların azmine güvendik. Bu kararlarımız kapsamında oy birliğiyle şekillenen yönetim kurulu kadromuz aşağıdaki gibi oldu:

Başkan: Doğa Yurduneri
Asbaşkan: Tuğba Akbaşaran
Genel Sekreter: Elif Arslan (İlk aşamada Mehmet Özcan’ın yardımlarıyla.)
Asil ve Kurucu Üyeler: Tarkan Yurduneri, Mehmet Özcan, Sinan Tok
Sayman: Sinan Tok
Sayman Yardımcısı: Elif Arslan
Gençlik Kolları Başkanları ve Üniversite Temsilcileri Sorumluları: Berk Üke, Oğuz Taban, Yunus Emre Sever
Hakem Kurulu: Tarkan Yurduneri, Sinan Tok (Yönetim kurulu ve yeni üyelere yönelik yapılacak eğitimlerden sonra kurula eklemeler yapılacak.)
Denetleme Kurulu: Mehmet Özcan, Tuğba Akbaşaran, Ecem Sena Gül
Organizasyon Ekibi: Hasan Merden, Berk Üke, Volkan Gözetici, Oğuz Taban (Tüm yönetim kurulunun desteğiyle.)
Reklam/Tanıtım/İletişim: Ecem Sena Gül, Elif Arslan, Berk Üke, Tuğba Akbaşaran (Sosyal Medya), Elif Arslan (İçerik Üretimi ve -gerekli durumlarda- Seçimi), Tarkan Yurduneri(Ödül Sorumlusu-Sponsorluk).
IT Ekibi: Mehmet Özcan, Arda Altunyay, Tuğba Akbaşaran
Kulüpler Birliği: Melih Yüzer

Aynı toplantıda 2018 yılına ilişkin yeni yıl hedeflerimiz de şekillendi ve bunlarla ilgili alınacak aksiyonlara karar verildi. Bu anlamda yeni yılın, yine kaliteli organizasyonlarla biraraya geleceğimiz bir sene olacağını söyleyebiliriz.

2018 yılının tüm takipçilerimiz, üyelerimiz ve yönetim kurulu ekibimiz için bol langırtlı geçmesini diliyoruz. Ülkemiz ve tüm masa futbolu camiası için mutlu bir sene dileğiyle…

Players Türkiye Uluslararası Masa Futbolu Kulübü