SPORKAYITLARI - 30.04.2017

 

KAĞITHANE’DE LANGIRT HEYECANI

Kağıthane Belediyesi ve Players 4 Players Uluslararası Masa Futbolu Kulübünün ortaklaşa düzenlediği turnuvaya Türkiye genelinden 22 üniversite ve 150’ye yakın oyuncu katıldı.

Haberin Devamı

SPORKAYITLARI - 09.04.2017

 

LANGIRT TURNUVASI BAŞLIYOR

Masa Futbolu olarak pek kimsenin bilmediği, ama langırt denilince hemen hemen her kesimin zevk ile oynadığı oyun uluslararası alanda yapılan yarışmalar ile ününe ün katmaya devam ediyor. Bu alanda ülkemizde langırt oyununun öncüsü olan P4P (Players4Players) yaptığı organizasyonlar ile hem ülkemizi hem de langırt oyununu dünyaya duyurmaya devam ediyor.

Haberin Devamı

AJANS SPOR - 12.08.2010

 

Fırfır da yasak, langırt da yasak..

Langırtta "fırfır yasak" ama, ülkemizde langırtın kendisi de yasak! Bu ilginç yasağı kaldırmak için uğraş veren iki isim, Türkiye'nin imajı için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurmuyor.. Ancak söyledikleri yankı uyandıracak cinsten..

Haberin Devamı

SABAH - 03.07.2011

 

Yasaklı spora kupa geliyor!

Langırtın, 1968'deki yasa nedeniyle yasak olduğu ülkemiz, Uluslararası Masa Futbolu Federasyonu'na tam üyelik aldı

Haberin Devamı

AJANS SPOR - 08.06.2010

 

Köstek ülkeden, destek dışarıdan..

Uluslararası Masa Futbolu Federasyonu (ITSF), yasaklı masa futboluna bu dönemde büyük destek sağlayarak, "Türkiye'de yapılmayanı" yapıyor..

Haberin Devamı

BEINSPORTS - 14.04.2017

 

ALO beIN'de müthiş maç!

P4P Türkiye Masa Futbolu Spor Kulübü Başkanı Tarkan Yurduneri'nin  konuk olduğu ALO beIN'de Tuğçe Saatman ve Övül Ozbay kozlarını paylaştı.

Haberin Devamı

SABAH - 19.11.2011

 

Yasağı kaldırın, dünya bizi izlesin!,

Masa futbolu ülkemizde yasak... Almanya'da başarıdan başarıya koşan milli takımımızın kaptanı Mehmet Emin Arslan'la konuştuk

Haberin Devamı

HÜRRİYET - 17.07.2010

 

Langırt oynayacak kadın aranıyor

1968 yılında bir yanlış algılanma sonucu kumar kategorisine girip yasaklanan ama her yerde oynanmaya devam eden langırt, Türkiye’de iki kafadar tarafından yasallaştırılmaya çalışılıyor. Almanya’da yaşayan Türklerden oluşan bir milli takım bile kuran langırt gönüllüleri Tarkan Yurduneri ve Murat Çolak, takımda kadın oyuncu eksik olduğu için maçlara 1-0 yenik başlamaktan şikayetçi

Haberin Devamı

AJANS SPOR - 12.06.2010

 

İlgi bekliyorlar..

13 Haziran Pazar günü İstanbul'da yaşanacak masa futbolu heyecanı öncesinde, bu spora gönül veren isimler basının ilgisini bekliyor..

Haberin Devamı

SABAH - 06.06.2010

 

Langirtciyiz.biz

Masa futbolu, Türkiye'de bir spor dalı olduğunu kanıtlama mücadelesi veriyor. Bu sporun imajının düzelmesini misyon edinen ve Türkiye'de yıllardır uygulanan yasağın kalkmasını amaçlayan Masa Futbolu Birliği; sporcuları, langirtciyiz.biz sitesinden turnuvalara seçiyor

Haberin Devamı