1990 yıllarında 5 arkadaş ile başladı serüvenimiz. Bu yıllarda az da olsa bu tür mekanlar da başladık oynamaya. O zamanlarda bu sporun dünyadaki durumundan bir haber ve tamamen eğlence amaçlı oynuyorduk. Yıllar geçti ve bizde bir tutku haline gelen bu oyunu tüm sevenler ile paylaşmak istedik. Bir forum sitesi kurduk. Bu oluşumun ilk temelleri 2009 yılında www.masafutbolu.org - www.langirtciyiz.biz forum sitesinin açılması ile atılmış oldu. Aynı yıl içinde Almanya'dan İstanbul’u ziyaret için gelen Turan Kullukçu internet üzerinde bize ulaştı ve kendisi ile buluştuk. Turan'ın bize ulaşması ile birlikte bu sporu ve oyunu tanımaya ilk adımımızı attık. Bizim için Turan Kullukçu bir dönüm noktası oldu.

Masa Futbolunun dünyadaki durumu bizi çok heyecanlandırdı. Bu heyecan ile birlikte oyunun kurallarını, teknikleri ve organizasyon şekillerini kısa sürede öğrendik ve uygulamaya başladık. Fakat bir noktaya kadar gelebiliyor ancak daha fazla ilerleyemiyorduk. Sonunda bunun sebebinin elimizdeki spor masaları olduğuna karar verdik ve bu bir gerçekti. Maalesef ülkemizde turnuva standartlarında bir turnuva masası üretilmiyor, oldukça düşük kaliteli masalar ile oynuyorduk. İşte bu noktada YASAK ile tanıştık. Yurtdışından masa getirmek istediğimizde karşımıza çıkan bu engel ile şok olduk.

Yasak ile tanışmamızın ardından oluşan hayal kırıklığı ve şaşkınlığı kısa sürede üzerimizden atıp bu yasağın detaylarını öğrenmeye çalıştık. Birçok araştırma ve başvuru yaptık. Ülkenin en önde gelen basın ve yayın kuruluşlarında haberler yaptık ve canlı programlara çıktık. Ana haber bültenlerinde sesimizi duyurmaya çalıştık. Spor bakanlığına yapmış olduğumuz başvurular ile ilgili çalışmalar halen devam ediyor. Bu süreç bizi yavaşlatsa da ülkemizdeki bürokrasinin yavaşlığının bizi etkilememesi gerekiyordu. 2010 yılında Türkiye’ deki masa futbolu severler olarak I.T.S.F. (Uluslararası Masa Futbolu Federasyonu) ile görüşmelere başladık. İlk olarak içimizden bir gerçek kişi olarak, aday üye olmamız kabul edilip hayat buldu. Bu süreçle birlikte uluslararası organizasyonlara-kupalara Milli Takımlar seviyesinde, özellikle Almanya-Avusturya ve Fransa’dan gurbetçi Türk oyuncularımızla katılmaya başladık. Bu Milli Takım ile 2010 Yılında I.T.S.F. Almanya WCS organizasyonun da Dünya 3.’lüğü ; 2011 I.T.S.F. Almanya WCS organizasyonun da Dünya 2.’liği kazanıldı. Halen Yurtdışında yaşayan Milli Takım oyuncularımız, uluslararası organizasyonlar da bizi başarıyla temsil etmekte ve dünyada yasak olan tek ülke olmamız gerçeğinden kurtulmayı dört gözle beklemektedirler.

İyi oyuncu iyi masada yetişir. YASAK sebebiyle, madem yurt dışından getiremiyorum o zaman ülkemizde bu standartlarda bir masa üretmemiz gerek diyerek tüm gücümüzle çalışmaya başladık. Dünyanın her bölgesindeki masalar hakkında bilgiler topladık ve sonunda ülkemizdeki ilk yerli turnuva masası olan Ottoman' ı yarattık. Bu masanın hayatımıza girmesi ile birlikte oyunumuzda çok ciddi bir sıçrama yaşadık. Ancak durmadık ve çalışmalara devam ettik. Bir yandan Masa Futbolu tutkunlarını bir araya getirmeye diğer yandan ise yasak ve masa geliştirme çalışmalarına devam ettik. Son olarak New Ottoman masamızı kullanıma aldık. Şu anda Avrupa standartlarında birçok oyuncu yetiştirdik ve devam ediyoruz. Yasak ile ilgili çalışmalar da devam ediyor.

Tüm bu süreçler devam ederken artık yapılanmamız bir spor kulübü olmamız gerektiğini ve böylece daha ciddi olarak ülkedeki masa futboluna destek olabileceğimizi düşündük. Bu çalışmalar sonucunda tüm dünya da en çok sevilen ve katılımı olan oluşumun (Players4Players) Türkiye bacağını oluşturmaya başladık. Bu konudaki çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Ülkemizde de çok sevileceğini düşündüğümüz bu sistem ve yapı ile birlikte Masa Futbolunda ülkemizi tanıtacak, iyi oyuncular yetiştirecek ve ülkedeki farkındalığı arttıracağımıza eminiz.