1.Giriş
Oyun kuralları yanında P4P Türkiye turnuva prosedürleri ve organizasyonu ile ilgili bir dizi kuralları vardır. Bu kurallar aşağıda belirtilmiştir.

Bir P4P Türkiye katılımcısı veya üyesi bu kuralları tanır ve uygular.

2.Hakem
Bir oyunda eğer ihtiyaç görülürse hakem istenebilir. Bu talep sonrası turnuva direktörü bir hakem belirler. Bu aşamadan sonra oyun hakemin mutlak yönetiminde devam eder.

Her bir oyuncu hakem ücreti olarak 5 TL vermek zorundadır. Çift hakem istenmesi halinde tekler müsabakaları için toplam 10 TL, çiftler müsabakaları için ise 20 TL toplanarak hakemlere verilmelidir.

Turnuva direktörü tarafından atanan hakemi oyuncular ret edemez.

3.Turnuva Direktörü
Turnuva Direktörü P4P Türkiye’nin tüm organizasyondan, turnuva sürecinin yürütülmesinden, kuralların uygulanması ve diğer tüm işleyişten sorumlu ve otorite olan kişidir. Diğer durumlar aşağıdadır.
•Akşam oyunların hangi zamana kadar devam edeceği ve sabah kaçta başlayacağı
•Oyunlara hakem ve masa atanması
•Diskalifiye veya rekabet kuralları ihlali ve turnuva huzur ve düzenini bozma ihlallerinin kasten işlendiği durumlar

4.Top
Masalarda kullanılacak olan topun P4P Türkiye onaylı toplar olması gereklidir.  Her zaman temiz ve yeni toplar ile oynamak daha iyidir.

5.Masalar
P4P Türkiye Masa rot’larının daha kaygan ve doğru çalışması ile kullanabileceğiniz tek onaylı sprey Pronto mobilya spreyidir. Sadece bunun kullanılmasına izin verilir.

6.Kayıt
Turnuva kayıtları için belirlenen süreler vardır. Bu süreler dışında kayıt yapılmamaktadır. Bu yüzden kayıt zamanlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Buna paralel olarak maçlarınızın zamanını da iyi takip etmeniz hem sizin hem de turnuvanın akışı için çok önemlidir.

Kendi kaydınız ile birlikte partnerinizin de kaydını yapacağın durumlar kendinizin ve partnerinizin P4P Türkiye numarasını bilmeniz işlemlerinizi sağlıklı ve hızlı bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır. Numaraları internet sitemizden ve turnuva mekanından öğrenilebilir. Her P4P oyuncusunun sistemde kayıtlı bir numarası vardır.

7.Katılım ücretleri ve ödüller
Oyun tiplerine göre katılım ücretleri ve bu oyun tipine ait ödüller turnuva davet formunda belirtilmiştir.

Ödüller turnuva sonunda dağıtılmaktadır. Turnuva sonundan sonra ödül dağıtımı yapılmamaktadır. Turnuva sonunu beklemeyen katılımcılar hak ettikleri ödülü daha sonra alamazlar.

8.Turnuva Programı
Turnuva organizasyonun zamanında başlaması ve tamamlanması için katılımcıların özen göstermesi gereken konuları aşağıdadır.

•Maç tamamlandıktan sonra maçın sonucu kazanan takım tarafından turnuva yetkililerine hemen rapor edilmelidir.
•Maçlarınıza zamanında gelmeniz, maç saatinizi önceden bilmeniz ve maç başlamadan 3-5 dakika önce maçın yapılacak masanın yakınlarında olmanız
•Maçın başlama saatinden veya maç için yapılan çağrıdan 5 dakika sonrasına kadar gelmeyen oyuncular maçı hükmen kaybederler. Karşı takımın bunu rapor etmesi yeterlidir.

9.Sportmenlik Dışı Davranış
Maç sırasında veya turnuva süresi boyunca sportmenlik dışı davranışlarda, turnuva ortamının huzurunu bozacak hareketlerde veya yasak ihlalleri neticesinde hareketlerde bulunan oyuncu ve katılımcılara ceza uygulanır.  Buna sebep olan hal ve hareketler ile ilgili doküman hazırlık aşamasındadır.

10.Anti-Doping kuralları
Bu konuda doküman hazırlık aşamasındadır.

11.Aksesuar Satışı
P4P Türkiye turnuvalarında malzeme ve aksesuar satışları yapılmaktadır. P4P Türkiye Malzeme bölümünden temin edebilirsiniz.

12.Kendi resim hakkından Feragat
Turnuva katılımcıları P4P turnuvası boyunca radyo, televizyon, yazılı basın, kitap, fotoğraf kopyaları, fotoğraf, film çekimleri ve röportajları yapılmış kabul eder. Tazminat için herhangi bir hak talep etmez.

13.Gizlilik Politikası
•Turnuva oyuncularının kişisel bilgileri gizli tutulur ve kimseye ifşa edilmez. Türkiye veri koruma yasaları ile düzenlenmiştir.
•Etkinlik ile ilgili tüm bilgilerin yayımlanması için katılımcıların rızası alınır. Bu bilgiler etkinlik bilgileridir. (Katılınan turnuva, oyun tipi, oyuncu tipi, maç sonucu, beceri düzeyi vb.)Bu bilgiler P4P Türkiye web sitesinde yayımlanacaktır.